Országos kompetenciamérés

2021. május 26.

Országos kompetenciamérés napja: 2021. május 26.

Az országos kompetenciamérés a 6., 8. és 10. évfolyamos tanulók matematikai eszköztudását és szövegértési képességeit vizsgálja. A tesztek olyan feladatokból állnak, amelyek elsősorban nem az iskolai tanterv konkrét megvalósulását mérik, hanem a tanulóknak azt a képességét, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi problémák, helyzetek megoldásában. A mérés célja az iskolák és fenntartóik számára a helyi szintű értékeléshez szükséges adatok biztosítása és a pedagógiai mérésértékelés módszereinek terjesztése. A mérést követően minden fenntartó, intézmény és telephely eredményeiről jelentés készül, amelyben a helyi eredmények az országos, illetve a hasonló jellemzőkkel rendelkező fenntartók, intézmények és telephelyek eredményeihez viszonyítva jelenik meg, ezzel segítve az iskolák és fenntartóik számára a helyi szintű értékelést.