Adventi játszóház

A Györgyi Dénes Általános Iskolában idén is megszerveztük tanulóinknak az adventi játszóházat. Reggel a kicsik és nagyok együtt hallgatták Papp Veronika adventről, karácsonyról, szeretetről szóló gondolatait. Ezt közös daltanulás követte, Vera néni és Ági néni gitárral kísérte az éneklést.

Ezután az alsó tagozatos gyerekek a hét „munkaállomás” valamelyikére mentek, ahol a tanító nénik bemutatták a készíthető munkadarabokat, ezek közül a gyerekek maguk választhatták ki, melyeket szeretnék elkészíteni. Mindenki örömmel, kitartóan dolgozott. A nap végére szép ajándékokkal lettek gazdagabbak, boldogan vitték haza.

Felső tagozatosaink mozi látogatásra mentek, az alsó tagozatosoknak pedig a program végén Molnár Enikő mesélt, Bendicsek Réka pedig citerával kísérte az időnként felcsendülő dallamokat.

A rendhagyó munkanapon kellemesen ráhangolódtunk a közelgő ünnepekre.