Húsvéti tojáskeresés a Köcsi-tónál

A kellemes tavaszi napsütésben a szünet előtti utolsó napon tojáskereső túrára indultak iskolánk felső tagozatos diákjai. Az úticél a helyi lakosok egyik kedvelt kirándulóhelye, a káptalanfüredi Köcsi-tó volt. A gyerekeknek öt állomáshelyen kellett bizonyítaniuk tájékozottságukat és rátermettségüket a húsvéti ünnepkörhöz kapcsolódó feladatokban, két állomáson pedig a Köcsi-tó élővilágáról és kialakulásáról szereztek ismereteket. A játékos feladatok után csokitojás-keresésre indultak, a program végén pedig finom szendvics és üdítő várta őket.
Köszönjük a segítséget Tóth Szabolcsnak, aki a tóról és környékéről mint élőhelyről beszélt a diákoknak; Iker Márta, iskolánk védőnője pedig egy élő nyuszival lepte meg a gyerekeket az egyik állomáson.

A túrán készült fotók megtalálhatóak facebook oldalunkon.