Költészet napi szavalóverseny

Ebben a tanévben emlékezünk Zelk Zoltán születésének 110. és Nemes Nagy Ágnes 95. évfordulójára. Ez alkalomból az alsó tagozatos munkaközösség úgy döntött, hogy méltóképpen akkor emlékezhetünk meg a két poétáról, ha a gyermekekhez közelebb visszük az ő költészetüket. Szavalóversenyt szerveztünk, és egy előválogató keretein belül, évfolyamonként meghallgattuk a gyerekeket. Osztályonként 1-2 tanuló továbbjutott, és 2017. április 11-én, a Költészet Napján megrendezett gálánkon mutatkozott be a Pannónia Kulturális Központ színpadán. A rendezvényen a Kósa György Zeneiskola növendékeitől egy megzenésített Nemes Nagy Ágnes verset hallhattuk. Korcsoportonként iskolánk néptáncosai is megmutatták tudásukat, színesítve ezzel a délutánt. Jóleső érzés volt, hogy a kultúra mindenki számára fontos, mi sem bizonyította ezt jobban, minthogy ismét szűkösnek bizonyult a nagyterem befogadóképessége.

A rendezvényen készült képek megtalálhatóak facebook oldalunkon.