Gyermeknap a Györgyi iskolában

Gyermeknap alkalmából május 26-án, pénteken a Györgyi Dénes Általános Iskola udvarán versenyautó bemutatót tartottunk. A gyerekek bepillantást nyerhettek a rallysport rejtelmeibe, sok érdekességet tudhattak meg az autóversenyzésről. Természetesen aki akart, be is ülhetett a versenyautókba. Ezúton szeretnénk megköszönni Kishalmi Tamás szülőnek felajánlását. Május 29-én, hétfőn pedig az alsó tagozatosok részére– szintén a gyermeknapra való tekintettel- egy igazán ötletes, emlékezetes napot varázsoltunk alsó tagozatos tanulóinknak. Felvettük a kapcsolatot a helyi Rendőrkapitányság vezetőjével, a balatonfűzfői Tűzoltóság és a Magyar Honvédség 54. Veszprém Radarezred parancsnokával. Szerencsénkre az egyenruhások elöljárói partnereink voltak, így egy-egy járművel kivonultak a Rendőrkapitányság parkolójába. A gyermekek évfolyamonkénti váltásban ismerkedhettek meg a különböző hivatások eszközeivel. Rövid bemutatók és ismertetők után a tanulók kipróbálhatták azokat és beülhettek az egyes járművekbe. Legnagyobb sikere a hatástalanított fegyvereknek volt, hiszen ilyennel nem találkoznak nap, mint nap a gyerekek. Valamennyi szolgálatot teljesítő készséggel állt a kíváncsiskodók rendelkezésére, szívesen magyaráztak, válaszoltak a kérdések sokaságára. Ezúton is köszönjük segítségüket, kitartásukat. Bízunk benne, hogy gyermekeink egy kicsi bepillantást nyerhettek az egyenruhások életébe, hivatásába.

A rendezvényen készült képek megtekinthetőek facebook oldalunkon.