Budapest Ragtime Band koncertje iskolánkban

A 45 perces koncerten a gyerekek megismerkedtek a klasszikus zenével, a jazz és egyéb méltatlanul elhanyagolt műfajokkal. A zenekar több mint huszonöt éve tart koncerteket kimondottan az ifjúságnak, formálva annak zenei ízlését, és ösztökélve a jövő generációját arra, hogy tanuljanak zenét, ismerjék meg a hangszereket és a különböző zenei műfajokat.
Az egész műsoron végigvonult a zenekarra jellemző finom humor, a vidámság és az igényes szórakoztatás.
A műsor közepén egy kvízjáték keretein belül a zenekar bemutatta a hangszereket és az azokat megszólaltató zenészeket. Minden muzsikus egy-egy ismert klasszikus zenei darabot játszott el hangszerén, amelyet fel kellett ismernie közönség soraiból jelentkezőnek. Helyes válasz esetén, jutalom járt.
A moderátor Széki József volt, aki nagy odaadással és szakértelemmel látja el ezt az igazán nem könnyű „posztot”, szót értve és kiváló kapcsolatot teremtve az ifjúsággal.

A koncerten készült képek megtekinthetőek iskolánk facebook oldalán.