Digitális Tudásközpont

A napokban az 5.b osztály a veszprémi Digitális Tudásközpontba látogatott el, ahol két foglalkozáson vettek részt a gyerekek. A délelőtt első felében a Titkosügynök képzés keretében ismerkedhettek meg a tanulók a micro:bitek használatával, a Morse-kódokkal, majd ezen eszközök segítségével elkészítették életük első Torpedó játékát. A délelőtt második részében a Robotszervíz nevű foglalkozáson vettek részt tanulóink: játékos feladatokon keresztül nyerhettek betekintést a robotok világába.
A program zárásaként bepillantást nyerhettek a gyerekek a 3D-nyomtatás rejtelmeibe, valamint megismerkedhettek Aibóval, a robotkutyával is.
Nagyon sok hasznos információval gazdagodtak tanulóink a tartalmas délelőtt folyamán.