Balatonalmádi Város Közoktatásáért díj

Nagy Judit, iskolánk pedagógusa Balatonalmádi Város Közoktatásáért díjban részesült.
Szívből gratulálunk!
„Félig sem olyan fontos az, amit tanítunk gyerekeinknek, mint az, ahogy tanítjuk. Amit az iskolában tanultunk, annak legnagyobb részét elfelejtjük, de a hatás, melyet egy jó oktatási rendszer szellemi tehetségeinkre gyakorol, megmarad.” – mondta Eötvös József.
Ezért minden időben a legfontosabb hivatás az, amelyik a lélekhez szól. Régen egy közösségben a pap, az orvos és a tanító volt a falu szellemi-lelki irányítója, a közösség építője. Szerencsére napjainkban is vannak közöttünk olyan pedagógusok, akik újra és újra kimeríthetetlen erővel végzik ezt a nemzedékeken átívelő munkát. Nagy Judit általános iskolai tanító, történelem szakos tanár immár 44 éve végzi gyermekközpontú, következetesen nevelő és oktató munkáját. Balatonalmádi városának közismert és megbecsült személye Judit, aki az akkori balatonalmádi állami általános iskolában végezte alapfokú iskolai tanulmányait. Már gyermekkorában is kitűnő tanulmányi eredményével, közösségéért végzett tevékenységével, kiemelkedett tanulótársai közül. Középiskolai tanulmányait a veszprémi Lovassy László Gimnáziumba végezte. Az érettségi bizonyítvány megszerzése után Szentkirályszabadján helyezkedett el képesítés nélküli tanítóként. Időközben a győri Apáczai Csere János tanítóképző Főiskolán általános iskolai tanító képesítést, majd a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán történelem tanári szakképesítést szerzett. Szentkirályszabadján 2006-ig dolgozott pedagógusként. Itt az iskola életének színesítésére gyakran szervezett sportprogramokat, színvonalas irodalmi, tematikus műsorokat, nyári táborokat, kirándulásokat. Ebben az intézményben intézményvezető-helyettesként is dolgozott, jelentős részt vállalt az első, 2003-as Nemzeti Alaptanterv helyi tantervének kidolgozásában. Judit munkájának alapvető jellemzői a hivatástudat, a gyermek- és szakmaszeretet, a következetesség, az igényesség és a pontosság. Ismereteinek naprakész frissességéről folyamatos önképzéssel, szervezett továbbképzéseken való részvétellel gondoskodott mindig. Fejlett empatikus készségének, toleranciájának és érzelmi intelligenciájának köszönhetően – melyek felelősséggel, igazságérzettel párosultak – mindig a tanulók, a gyermekek érdekeit tartotta a legfontosabbnak. Kiállt az igazáért és igyekezett a konfliktushelyzeteket kompromisszumokkal megoldani. Időt nem kímélve, a tanításon kívül is foglalkozott a tehetséges tanulókkal, felkészítette őket a tantárgyi megmérettetésekre. 2006-2010-ig a balatonalmádi Városi Könyvtárban dolgozott gyermekkönyvtárosként. Ő indította el az azóta is népszerű Könyvfaló olvasópályázatot. Áldozatos munkája során gyermekek sokaságát vette rá a rendszerese olvasásra. Az általa kidolgozott, egy tanítási évet felölelő programmal a tanulókat rendszeres olvasásra, szövegértés fejlesztésére, az olvasás élményének elsajátítására nevelte. Munkájának sikerességét bizonyítja, hogy az általa elkezdett és kidolgozott Könyvfaló olvasópályázat ma is működik a gyermekkönyvtárban. Embersége, kedvessége megnyerte mind a gyerekolvasók, mind a kollégák szeretetét. A Pannónia Kulturális Központ megnyitásával egyidőben megalakult a Balatonalmádi Cimbora Klub, ahol Judit mindig kivette a munka oroszlánrészét, aminek azóta aktív tagja. Színes, gyermekközpontú ötleteivel öregbítette a Cimbora Klub eredményes tevékenységét. 2010-től a balatonalmádi Györgyi Dénes Általános Iskolában folytatta tanítói munkáját, ahol tapasztalatával, sokrétű tanulmányi előképzettségével az alsós szakmai munkaközösségek aktív tagja volt, osztályainak, és az egész intézménynek rendszeresen szervezett kulturális, szabadidős programokat. Munkáját az elhivatottság, lendületesség, szakmaszeretet jellemezte. A tanulóközösség életét kiemelkedő szervezőkészséggel irányította. Tanulói elismeréséül megkapta a Móra könyvkiadó által kiírt, a „legsirályabb pedagógusnak” szóló kitüntetést, amelyet Budapesten a kiadó rendezésében, 2018 júniusában vehetett át.
Judit mély nyomot hagyott városa és iskolája életében, szellemisége példaértékű, ezért Balatonalmádi Város Önkormányzata Balatonalmádi Közoktatásáért Díjban részesül.