Bolyai Csapatverseny

"Az igazat érteni, a szépet érezni, a jót gyakorolni kell."

Bolyai Farkas

Iskolánkban évek óta a legnépszerűbb tanulmányi verseny a Bolyai Csapatverseny. Az elmúlt időszakban matematikából és anyanyelvből mérhették össze tudásukat diákjaink 4 fős csapatokban.

Matematikából felső tagozaton 12 csapat indult, közülük összesen 3 csapat került be a legjobb 10 közé, és egy csapat, Hámori Zsófia, Tóth Lilien, Nagy Orsolya és Sipos Hanna Róza jutott tovább az országos döntő írásbeli fordulójára. A tanulókat felkészítette Ézsiásné Szakonyi Márta, Ódorné Tóth Zsuzsanna és Sári Gyuláné.

Anyanyelvből 3-4. évfolyamon összesen 7 csapat indult. Közülük összesen 3 csapat került be az első 10 közé a körzeti forduló során. Felkészítő tanáraik Tóth Zsuzsanna, Mester Ferencné, Hegyessy- Takács Edit és Szántód Helga.

Felső tagozaton 18 csapat indult, ahol a körzeti forduló során 2 csapat lett a legeredményesebb, akik az első 10 között végeztek. Felkészítőjük Kőrős Anikó és Völgyi Zsuzsa.

Gratulálunk minden diáknak és pedagógusnak!

2023.12.06.