06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

országos Diákolimpia döntő

Atlétika - Egyéni és Váltófutó Pályabajnokság; Atlétika Többpróba - eredmények az országos Diákolimpia döntőkről

A tanév vége felé közeledve besűrűsödött a versenynaptár, diákjaink remeklésének köszönhetően.

Atlétika sportágban a leány és fiú 4x800 – as váltónk, valamint 2. korcsoportos többpróba csapatunk képviselhette iskolánkat a Diákolimpia országos döntőben, ami példa nélkülinek számított egészen mostanáig.

Az Egyéni és Váltófutó Pályabajnokságnak a Szolnoki Sportcentrum adott otthont. Versenyzőink gyönyörű környezetben az ország legjobb atlétáival mérettettek meg és fantasztikus eredménnyel zárták a versenyt.

A lány váltónk nagy csatában a pontszerző 6. helyen végzett!

A csapat tagjai: Negro Veronika, Erdei Julianna, Sipos Hanna, Rasovszky Rézi, Nagy Orsolya.

A zömében focistákból verbuválódott fiú váltónk 23 csapatból a 10. helyen végzett!

A csapat tagjai: Tóth – Pusztai Benedek, Kovács Péter, Geréd Csanád, Sipos Ádám.

Lány váltónk 21 mp – et, míg fiú váltónk 14 mp – et javított a megyei eredményéhez képest!

Zalaegerszegen a Városi Ifjúsági és Sportcentrumban rendezték a 2. korcsoportos Diákolimpia atlétika többpróba országos döntőjét, melyre iskolánk csapata (vármegyei 3. helyezettként, pontszám alapján) is meghívást kapott! Az eredményeink megmutatták, hogy bizony van keresnivalónk egy országos döntőben! A 24 csapatot felvonultató, sportiskolákkal és atlétákkal tarkított mezőnyben csapatunk az előkelő 11. helyezést érte el!

A csapat tagjai: Dózsa Dusán, Pirik Zsigmond, Demetrovics Palkó, Barcza Botond, Szabó Pál Péter, Duric Alen.

Külön öröm számunkra, hogy vármegyénkből iskolánk csapata érte el a legjobb helyezést!

A legszebb eredmény Dózsa Dusán nevéhez fűződik, aki az egyéni összetett versenyben 164 versenyző között a 10. legjobbnak bizonyult!

Gratulálunk versenyzőinknek, és hasonlóan szép sikereket kívánunk a jövőben is!!

2024.05.29.

További fényképek itt láthatóak.