06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

MEZEI FUTÓBAJNOKSÁG KÖRZETI DIÁKOLIMPIA

Október 07-én került megrendezésre a mezei futóbajnokság körzeti fordulója. A Vörösberényi Általános Iskola mögötti mezőn 7 iskola diákjai versengtek a legkisebbektől a legnagyobbakig. A Györgyi Dénes Általános Iskolát több, mint 50 tanuló képviselte a versenyen. A délután folyamán remek eredmények születtek. A fiúk és a lányok mezőnyében is, a korcsoportok mindegyikét figyelembe véve, valamennyi csapatunk („A”) dobogós helyen, illetve a továbbjutást jelentő 1. és 2. helyen végzett.

Eredmények (lányok):

2. kcs. (1.5 km) csapatversenyben 2. helyezést ért el Szabó Emma, Berendi Lilla, Huszár Sára, Szabó Panka, Óvári Hanga.

3. kcs. (2.0 km)

Csapatban 1. helyezett a Horváth Tekla, Duric Elenor, Holéczy Júlia, Nagy Réka Ágota összeállítású csapat. 2. helyezést ért el a versenyben iskolánk „B” csapata Varga Léda, Csapó Hanna, Lőrincz Jáde és Bódi Sára összeállításban.

Egyéniben a dobogó mindhárom fokára györgyis diák állhatott fel: aranyérmes Horváth Tekla, ezüstérmes Duric Elenor, bronzérmes Holéczy Júlia.

4. kcs. (2.5 km)

Csapatban 1. helyezést ért el Horváth Kata, Rasovszky Csepke, Sipos Hanna, Cselik Mandula, Csuha – Dankó Maja.

Egyéniben Horváth Kata harmadikként ért célba.

Eredmények (fiúk):

2. kcs. (2.0 km)

Csapatversenyben 1. helyezett a Koller Kristóf, Duric Alen, Éliás Márk, Holéczy Mihály, Boronkai Olivér alkotta csapat.

Egyéni versenyben Koller Kristóf ezüstéremnek, Holéczy Misi bronzéremnek örülhetett.

A 3. korcsoportosok (2.0 km) csapatversenyében Asbóth Huba, Ther Dénes, Barcza Botond, Tóth Zalán, Lipóczi Bálint állhatott a dobogó legfelső fokára.

„B” csapatunk Heidinger Levente, Demetrovics Palkó, Pirik Zsigmond, Szabó Pál Péter, Nagy Márton összeállításban az előkelő 3. helyen végzett.

Asbóth Huba a mezőny 3. leggyorsabb futójaként ért célba.

A legnagyobb fiúk csapatversenyében 1. helyezést ért el a Sipos Ádám, Kiss Csanád, Kádár Simon, Károly Benedek, Böröcz Ambrus és Kovács Álmos összeállítású csapat.

Az egyéni versenyben Sipos Ádám magabiztos versenyzéssel fölényes győzelmet aratott.

A mezei futóbajnokság további versenyzői: Bécsy Dorottya, Vajai Luca, Tóth Lilien, Hámori Zsófia, Nemes Andris, Szénási Dávid, Illés Gyárfás, Pataki Vince, Szokoly Milos, Oláh Mátyás, Nagyidai Nándor.

Az első és második helyezett csapatok a megyei döntőben képviselhetik iskolánkat.

Gratulálunk a szép eredményekhez és további eredményes felkészülést kívánunk!