Diákolimpia mezei futóverseny megyei döntő

Veszprémben, a Gulya dombon rendezték meg a megyei diákolimpia mezei futóversenyét, ahol az általános iskolákból 3 korcsoportban álltak rajthoz az 5 fős fiú és leány csapatok. Korcsoportonként és nemenként 12-14 csapat indult, hogy minél gyorsabban teljesítse a kijelölt távot. A körzeti verseny győzteseként a Györgyi iskolából három csapat jutott ki a megyei versenyre. A 2. korcsoportos (2006-2007-ben születettek) és a 3. korcsoportos (2004-2005.) fiú csapatunk egyaránt a 2. helyezést érte el, mellyel kivívták az országos versenyen való indulás jogát. A 2. korcsoportos csapat tagjai (Ács Gergő, Fazekas Máté, Babicz Mihály, Blazsúr Bertalan, Bécsy Bendegúz) 2000 métert, az egyel nagyobbak (Horváth Máté, Vaczkó Levente, Gáspár Levente, Petkovics Bence, Geréd László) 2500 métert teljesítettek. Egyéniben Fazekas Máté (2. kcs.) a 6. helyen, Horváth Máté (3. kcs.) a 4. helyen futott be a célba. A megyei mezei futóversenyen a 2. korcsoportos lány csapatunk (Varga Szabina, Kiss Leila, Blazsúr Hanna, Hujber Sarolta, Marton Ildikó), illetve egyéni indulóként a 3. korcsoportos Csempesz Lara (12. helyezés) is eredményesen képviselték iskolánkat.
A diákolimpia mezei futóverseny országos döntőjét április közepén Gödöllőn rendezik.

A versenyen készült képek megtalálhatóak iskolánk facebook oldalán.