Megyei mezei futóverseny Diákolimpia

Március 30 – án Veszprémben a Kolostorok – és Kertek Rendezvényközpontban került lebonyolításra a Mezei Diákolimpia megyei döntője. A népes mezőnyben a Györgyi Dénes Általános Iskolát 7 csapat képviselte. Valamennyi korcsoportban (II. – III. – IV.) leány és fiú csapataink is rajthoz állhattak (III. kcs. fiúknál A/B csapat). A legkisebbeknek 1,5 - 2,00 km – t, míg a legnagyobbaknak 2,5 - 4,00 km – t kellett teljesítenie. Az atlétákkal tűzdelt mezőnyben versenyzőink nagy küzdeni tudásról tettek tanúbizonyságot. Az 5 fős csapatok 4 legjobb helyezési pontját figyelembe véve az alábbi eredmények születtek:
II. korcsoportos lány (1,5 km) csapatunk 3. helyezést ért el. A bronzérmes csapat tagjai: Horváth Tekla, Nagy Réka, Holéczy Júlia, Varga Léda, Lőrincz Jáde.
II. korcsoportos fiú (2,00 km) csapatunk 6 ponttal lemaradva a dobogóról a 4. helyen zárt. Csapattagok: Asbóth Huba, Jeszenszky Balázs, Barcza Botond, Pék Bendegúz, Szabó Pál Péter.
A III. korcsoportos lányaink (2,0 km) szintén az előkelő 4. helyet szerezték meg. Versenyzőink: Jeszenszky Emese, Sipos Hanna, Bécsy Dorottya, Horváth Kata, Rudner Kamilla.
Ugyanebben a korcsoportban fiú csapatunk csupán 2 ponttal maradt le a dobogóról, így a 4. helyen végzett - Kiss Csanád, Sipos Ádám, Szabó Zsombor, Erdei Péter, Kádár Simon összeállításban.
„B” csapatunk tagjait is dicséret illeti (8. helyezés): Csejtei Béni, Kovács Benett, Győrffy Botond, Huszka Botond.
A IV. korcsoportos lányaink versenye izgalmas pillanatokat okozott, hiszen az 5. versenyző helyezési pontja kellett, hogy eldöntse a dobogó sorsát. Csapatunk így végzett 4. helyen. Csapattagok: Negro Veronika, Erdei Julcsi, Farkas Nóra, Verestoy Bori, Mayer Zsófia.
A IV. korcsoportos fiúk a középmezőnyben, az 5. helyen zárták a versenyt. A csapat tagjai: Pusztai Balázs, Varga Zsombor, Csejtei Zétény, Rudner Dénes, Doma Kálmán.
Gratulálunk és további eredményes versenyzést kívánunk!