06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

Sportsikerek a Györgyi Dénes Iskolában

Sportsikerek a Györgyi Dénes Iskolában

Szép eredményekkel és csillogó érmekkel zárták iskolánk tanulói az őszi idény atlétika versenyeit. A Köztársaság Kupa népes mezőnye jó alkalmat jelentett a veszprémi iskolákkal való megmérettetésre. A mintegy 25 iskolát felvonultató verseny, számunkra is meglepő, örömteli eredménnyel zárult, hiszen a vidéki iskolák csapatversenyében a dobogó 3. fokára állhattunk fel.

Eredmények: 1. helyezett: Frey Barna, Czabula Huba, Fazekas Gergő (kislabdahajítás); Horváth Máté (2000 m). 2. helyezett: Domokos Diana, Mistina Fanni (kislabdahajítás). 3. helyezett: Gyüre Sarolta, Sánta Kornél (2000 m). Értékes pontokat szerzett 5. helyezettként Sánta Zsófia (2000 m) és Schalbert Artúr (100 m), 6. helyezettként: Domokos Diana (2000 m), Schalbert Artúr (2000 m), Sánta Kornél (100 m). További csapattagok voltak: Penics Anna, Talián Viktória, Szilágyi Benedek, Kapus Ádám, Sági Tamás, Forgács Benedek, Vaczkó Levente.

A megyei diákolimpia mezei futóversenyén is hasonlóan szép eredmények születtek. A 2. korcsoportos fiú csapatunk 2. helyezést ért el, mellyel kivívta az országos versenyen való indulás jogát.

A csapat tagjai: Ács Gergő, Fazekas Máté, Babicz Mihály, Blazsúr Bertalan, Geréd László.

Bronzérmet szerzett 3. korcsoportos fiú csapatunk: Horváth Máté, Vaczkó Levente, Gáspár Levente, Petkovics Bence, Pápai Dominik összeállításban. Horváth Máté remek futással, a 3. legjobb időeredménnyel futott át a célvonalon, így egyéni versenyzőként is bronzérmet szerzett, mellyel biztos résztvevője az országos döntőnek, mely a tavaszi idényben kerül megrendezésre.

A megyei mezei futóversenyen 2. és 3. korcsoportos lány csapataink is képviselték iskolánkat. A csapat tagjai: Varga Szabina, Varga Viktória, Gergely Gabi, Kurucz Dorka valamint Sánta Zsófia, Sasvári Alíz, Pápai Polli, Gyüre Sarolta.

A labdarúgás diákolimpia körzeti mérkőzésein is biztató „györgyis” eredmények születtek.

Az alsó tagozatos korcsoportokban meggyőző fölénnyel zárták csapataink az őszi selejtező mérkőzéseket, mindkét korcsoportban az élről várhatják a tavaszi folytatást.

Eredmények:

I.korcsoport (2007-2008-ban születettek):

Pilinszky Iskola (B.kenese) – Györgyi Iskola 0:12

Györgyi Iskola- Vörösberényi Iskola 10:0

Alsóörsi Ref. Iskola- Györgyi Iskola 0:13

Györgyi Iskola – Irinyi Iskola (B.fűzfő) 8:2

II. korcsoport(2005-2006):

Györgyi Iskola- Vörösberényi Iskola 8:0

Alsóörsi Ref. Iskola- Györgyi Iskola 0:16

A nagyobbak, a felső tagozatosok (III. és IV. korcsoport) mérkőzéseit a napokig tartó esőzés, majd a használhatatlan pályaviszonyok az iskolai őszi szünet utánra tolta el.