06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

Bolyai matematika és magyar nyelv versenyeredmények

Bolyai matematika és magyar nyelv versenyeredmények

A Bolyai Matematika Csapatverseny 2015-ben tizenkettedik alkalommal került megrendezésre. A rendkívül népszerű és nívós szaktárgyi versenyre az idei esztendőben több mint 41.000 diák nevezett. Veszprém megyében 223 csapat mérte össze tudását. A négyfős csapatok Veszprémben (két helyszínen), Ajkán, Tapolcán és Pápán oldották meg a feladatsorokat. A kategóriák legjobbjait hívták meg a megyei eredményhirdetésre. Ez a gyakorlatban az 1-6. helyezést elért csapatokat jelentette. Megyénkben, erre az ünnepi eseményre az őszi szünetet követően, 2015. november 4-én került sor. A rendezvény helyszíne a Veszprémi Deák Ferenc Általános Iskola volt.

A Györgyi Dénes Általános Iskola harmadik és hetedik évfolyamon ért el kiemelkedő eredményt. A képen látható 3. osztályosok „Kisokosok” nevű csapata megyei 3. helyezett lett. A csapat tagjai: Gáspár Bence, Göde Petra, Körmendi György Imre, Marton Ildikó. A felkészítő tanár Kucserkáné Moravcsik Katalin volt. A felső tagozatban a hetedikes „A titokzatos TMSZA” elnevezésű csapat Nádas András, Rézmüves Miklós, Sági Tamás, Sánta Szabolcs összetételben megyei 6. helyezést ért el, melynek felkészítői Nándoriné Palásti Judit és Sasvári Krisztina tanárnők voltak.

A Bolyai magyar nyelvi csapatverseny novemberben, szintén több megyei helyszínen népes versenyző részvételével került megrendezésre, ahol a matematika versenyhez hasonlóan kiváló „Györgyis” eredmények születtek: a megye 10 legjobb csapata közt végzett három csapatunk is.

A 3. osztályosok mezőnyében megyei 6. helyezést ért el a képen látható „A magyar abc” fantázia nevű csapat, melynek tagjai Babicz Mihály, Kepli Kornélia, Kovács Bíborka Anna, Meiczinger Violetta Bella voltak. A felkészítő tanár Hegyessy- Takács Edit.

Megyei 8. helyezett lett a Magyar királynők elnevezésű, szintén 3. osztályosokból álló csapat, Kovács Janka, Mandl Hanna Sára, Marton Ildikó, Tamás Kata összetételben, melynek felkészítő tanára Kucserkáné Moravcsik Katalin volt.

Az 5. osztályosoknál megyei 7. helyezett lett a Glöckl Eszter tanárnő által felkészített Tökéletes 4-es” elnevezésű csapat, melynek, tagjai Kepli Emese, Gergelyi Noémi, Horváth Levente, Gáspár Levente voltak.

Gratulálunk!

Á. A.