Jó tanuló- jó sportoló díj

Balatonalmádi Város Önkormányzatának Humán Bizottsága minden év decemberében megjutalmazza azokat a tanulókat, akik példamutató iskolai teljesítményük mellett sportban is kiemelkedő eredményeket éretek el. 2015-ben iskolánkból Pongrácz Flórián 8.b osztályos tanuló részesült elismerésben.

Kiemelkedő tanulmányi eredményével, figyelemre méltó sportmunkájával osztálya vezető személyiségévé, iskolája példa értékű tanulójává vált.

Az évek során tanúbizonyságot tett küzdeni tudásról, kitartásról, munka iránti alázatról, melyet szép sporteredményei is fémjeleznek - iskolai és egyesületi szinten egyaránt.

Flórián az alsó és felső tagozat évfolyamait végig kitűnő, illetve jeles tanulmányi eredménnyel zárta, de emellett időt és energiát nem kímélve hódolt szeretett sportágainak is.

Flórián 6 éves korában kezdett el vízilabdázni a Balaton Vízilabda Klub igazolt játékosaként.

Eredményei:

2012-2013-as évben: Dunántúli bajnokság csapat 1. hely.

2013-2014-es évben: Dunántúli Bajnokság: - gyermek korosztály csapat 3. hely.

• serdülő korosztály csapat 3. hely.

2014-2015-ös évben: Fiú gyermek országos bajnokság résztvevője.

2015-2016-ös szezontól a Fehérvár Póló Sport Egyesület igazolt játékosa lett. Új egyesületében az országos fiú és gyermek bajnokságban szerepel hétről hétre.

Mindezek mellett megcsillogtatta tehetségét az iskolai úszócsapat tagjaként is. Az előző két tanévben megyei diákolimpiai bajnokként biztos résztvevője volt az országos versenyeknek, ahol 2014-ben 4 X 50 m – es gyorsúszásban a csapat tagjaként -a rendkívül erős mezőnyben- az előkelő 12., míg 2015-ben a 15. helyet szerezte meg társaival.

A 2014 – 2015 – ös tanévben az iskolai IV. korcsoportos fiú labdarúgócsapat kapusaként szintén megyei diákolimpiai bajnokságot nyert, így részt vehetett a debreceni országos döntőn is.

Flórián a székesfehérvári Tóparti Gimnáziumban tervezi továbbtanulását, tudatosan építve jövőjét, sportkarrierjét. Szorgalma, kitartása, céltudatossága méltán vívta ki társai mellett, tanárai elismerését is.