Határtalanul! – Erdélyben jártunk

A balatonalmádi Györgyi Dénes Iskola 7. osztályos tanulói (kísérő tanárainkkal egyetemben) egy szép májusi hajnalon (konkrétan: 2016. május 9-én, 5.00-kor) felkerekedtünk, hogy öt felejthetetlen napot tölthessünk Erdélyben. A tanulmányi kirándulás során számos történelmi nevezetességet, építészeti emléket tekintettünk meg (a teljesség igénye nélkül: Arad, Vajdahunyad, Gyulafehérvár, Segesvár, Gyergyószárhegy, Marosvásárhely, Kolozsvár, Bánffyhunyad). A táj és a természet csodáit megfigyeltük. Jártunk a Békás-szorosnál, Gyilkos-tónál, Tordán. Déván a gyermekotthont látogattuk meg, Gyergyószárhegyen barátságos fogadtatásban volt részünk: a Bethlen Gábor Elemi Iskola diákjaival beszélgettünk, majd együtt sétáltunk a Lázár kastélyhoz.

Számos felejthetetlen élménnyel tértünk haza. Országot, világot járva élvezet az ismeretszerzés.

Ezúton mondunk köszönetet Balatonalmádi város Önkormányzatának, valamint Dér András képviselő úrnak és a hetedik osztályos szülőknek a felajánlásokért, melyeket iskolánk az erdélyi úthoz kapott. „Őseink nyomán” című tanulmányi kirándulásunk a Határtalanul! pályázat keretében történt, melyet az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatott.

Az utazáson készült képek megtekinthetők iskolánk facebook oldalán: