Hangverseny

Elkezdődött a zenei évad

A Györgyi Dénes Iskolában 2016. november 25-én került sor az 1. bérleti hangversenyre, amelyet iskolánk tanulói hallgathattak meg. A Filharmónia Magyarország Nkft. szervezésében, Táncok a zenében című előadásra került sor. A játékos feladatokkal tarkított hangversenyen közreműködött a Harmónia Fúvóskvintett és a HEMO WINNERS Táncegyüttes. Iskolánk két tanulója, Piller Luca és Szabó Flóra, tánccal vett részt a produkcióban, bemutatva a zene és a tánc összhangját.

A jól sikerült koncerten Farkas Ferenc: Régi magyar táncok I.-III.-V., Joseph Haydn: D-dúr Divertimento: Menüett, Ágay Dénes: Öt könnyű tánc (1.2.4.5.) rumba, tangó, keringő, polka és Henry Mancini: Rózsaszín Párduc (swing – cha-cha-cha) című műve hangzott el. Közben pedig a gyerekek elmélyíthették a fúvós hangszerekről (fuvola, oboa, klarinét, fagott, kürt) szerzett ismereteiket, közel hozva számukra a zenei élményt, hogy érzelmi intelligenciájukra is hatva, még fogékonyabbak legyenek a szépre. „A zene az érzelmek kiváltásának egyik legősibb eszköze…”

Köszönjük minden segítőnek a munkáját!

N. P. J.