Kedves Szülők, Hozzátartozók!

A KRESZ szabályai szerint az iskola környékén TILOS megállni és várakozni:

• A kereszteződésben, valamint a saroktól 5 m távolságon belül.
  • A záróvonallal párhuzamosan, mert nincs meg a 3 méter távolság a kerülő gépjárművek részére.
  • A megállni és várakozni tilos tábla hatálya alatt az iskola előtt, a sarok és a gyalogátkelőhely között. A tábla hatálya az utca mindkét oldalára érvényes.
  • A menetiránnyal ellentétes irányban.

Megállás, amíg kiszáll a gyermek a gépkocsiból, a vezető a gépkocsiban, vagy a közelében marad.

Várakozás, ha a vezető elhagyja a gépkocsit, akár csak fél percre is.

A megállás és várakozás szabályainak megszegése szabálysértési bírságot von maga után, amely fixösszegű bírság. Kiszabásához nem kell jelen lenni a vezetőnek, és nem a rendőr jóindulatán múlik.

A figyelem felhívás az általános szabályok helyi feltételekre történő levetítése, és baleset-megelőzési célt szolgál!

Ne csak a büntetés elkerülése, hanem gyermekeik biztonsága legyen fontos a szabályok betartásakor!

Stanka Mária r. őrnagy

Rendőrségi felhívás