06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

Györgyisek Székesfehérváron a Comenius Iskolában

A székesfehérvári Comenius Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Iskola kiemelkedő feladatának tekinti az idegen nyelv oktatását. Immár harmadik éve hagyományosan ősszel rendezi meg a német nyelvet tanuló diákok számára azt az országos szövegértési versenyt, mely két feladatból áll: egy olvasott és egy hallott szövegértési feladatból. Ebben a tanévben december 15-én zajlott a megmérettetés, melyen iskolánk két diákkal vett részt. A 8. B osztályból Gyüre Sára és Schulcz Anna vállalták a felkészüléssel járó többletmunkát. A pénteki vetélkedőn az advent és a karácsony voltak a fő témák. Tanulóink lelkiismeretes felkészülés után nagyon szép eredményt értek el: rendkívül szoros versenyben Gyüre Sára a megszerezhető 58 pontból 50 ponttal a 8. helyen, Schulcz Anna 49 ponttal a 17. helyen végzett.

Köszönjük a részvételt, és további sikeres nyelvtanulást kívánunk!

Varga Anikó

német nyelvtanár