Határtalanul! program - HAT-17-01-2017-00112

A hetedik osztályosok a Határtalanul program keretében hatnapos kiránduláson vettek részt a Szlovákiában. Révkomáromban az osztály csapata a Jókai és kora műveltségi vetélkedőn mérte össze tudását a helyi Jókai Mór Alapiskolában a felvidéki magyar tannyelvű iskolák csapataival, ahol második helyezést ért el. A program során számos történelmi, irodalomtörténeti, kulturális és természeti értékkel ismerkedtek meg, jártak Komárnó belvárosában, Zólyomban, Körmöcbányán a pénzverdében, Selmecbányán a bányamúzeumban, Betléren, a dobsinai jégbarlangban, Lőcsén, Szepesváron, Szepescsütörtökön, túráztak a Tátrában, felkeresték az alsó-sztregovai Madách múzeumot és a szklabonyai Mikszáth házat. A tartalmas programhoz az EMMI 1 500 000 Ft pályázati támogatást nyújtott.

A kiránduláson készült képek iskolánk facebook oldalán megtekinthetőek.