Rendhagyó tánc- és drámaóra

A Szent Imre Római Katolikus Plébánia sikeres pályázati támogatásával rendhagyó tánc-és drámaórán vehettek részt iskolánk alsós és 5. osztályos tanulói.
A néphagyomány olyan területeivel ismerkedhettek meg a diákok, amelyek az iskolai tananyagban nem kapnak kellő hangsúlyt, vagy nem is szerepelnek, de ismeretük – meggyőződésünk szerint – nem hiányozhat a felnövekvő generációk alapműveltségéből.
A Hagyományok Háza ismeretterjesztő műsora a Székelyföldre, a sodró lendületű forgatósok és pattogós csűrdöngölők vidékére kalauzolt bennünket.
A táncos barangolás során, a székelyföldi tájakon végig haladva, megismerkedtünk a székelyek zenés-táncos hagyományaival. Fábián Éva mesemondásával csavaros észjárásuk, ízes beszédük is megelevenedett előttünk. A műsorban felcsíki, gyimesi, bukovinai, udvarhelyszéki táncok, viseletek és énekek szerepeltek. A talp alá valót a Bekecs együttes húzta.
Köszönjük ezt a nem mindennapi élményt.