06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

Úszás Diákolimpia

Úszás Diákolimpia Megyei Döntőt rendeztek január 29-én, szerdán a balatonfűzfői Balaton Uszodában. A megyei versenyen a körzeti megmérettetésen 1-2. helyezést elért tanulók vettek részt.
A népes mezőnyben iskolánk tanulói nagyon eredményesen szerepeltek, szépen csillogó érmeknek és értékes helyezéseknek örülhettek. A 82 induló intézmény közül összesítésben iskolánk a 2. helyen végzett.
Eredmények:
A 2. kcs. – os fiúk 4x50 m – es gyorsváltója aranyérmet szerzett. A csapat tagjai: Kis Csanád, Kovács Zsombor, Fried Levente, Molnár Hunor.
50 m - es gyorsúszásban Molnár Hunor a dobogó 2. fokára állhatott fel, Fried Levente 5. helyen ért célba. 50 m-es mellúszásban és 50 m-es hátúszásban Kovács Zsombor bronzérmet szerzett.
A 3. kcs. – os fiúknál Ormai Koppány 100 m – es mellúszásban nem talált legyőzőre, első helyen csapott a célba.
4. kcs. – os lányoknál Molnár Luca 100 m mellúszásban 2. helyezést, 100 m gyorsúszásban 3. helyezést ért el, Negro Emese 5. helyezett lett. A 4x50 m –es gyorsváltónk a harmadik helyen ért célba. A csapat tagjai: Negro Emese, Marton Ildikó, Tamás Elina, Molnár Luca.
A 4. kcs. –os fiúknál 100 m gyorsúszásban Csomai Dominik 4. helyen végzett, 100 m hátúszásban magabiztos versenyzéssel aranyérmet szerzett, míg ugyanebben a versenyszámban Legát András a dobogó harmadik fokára állhatott fel.
A megyei verseny résztvevője volt még Evans Indigo, Papp Sára és Blazsúr Hanna.
Aranyérmeseink az országos döntőben képviselik iskolánkat!
Minden versenyzőnknek gratulálunk, jó felkészülést, és hasonlóan szép eredményeket kívánunk!

A versenyen készült képek iskolánk facebook oldalán megtekinthetőek.