Sulizsák

Kedves Almádi!
A tavalyi sikeres program után ismét megrendezésre kerül a Sulizsák használtruha gyűjtés.
A vírushelyzet miatt és a könnyítés érdekében néhány dolgon változtattam a lebonyolításban.
Átvétel:
Az üres zsákokat át lehet venni a nyitva tartási időben az alábbi helyeken:
Tourinform iroda Pannónia Kulturális Központ
Vörösberény Gazdabolt
Nagycsaládosok Balatonalmádi Egyesülete
Ha átvételi ponton veszik át akkor nem kell online igényelni!! Vannak kihelyezve zsákok , csak oda kell menni és kérni!
Gyerekeken keresztül: Online megrendelésre van lehetőség, a gyermekek pedig az osztályban / csoportokban kapják meg folyamatosan. Csak az iskolás, és óvodás szülőknek!
Átadás: Az Iskolákban és az óvodában a jelenlegi járványhelyzet miatt nem lehetséges a gyűjtés, egy átvevőponton tudjuk fogadni az összes zsákot.
Helyszín: Pannonia kulturális Központ alsó szint 7. terem.
Időpontok:
1. November 16. Hétfő 8.00 - 13.00 óráig
2. November 20. Péntek 14.00 - 19 óráig
3. November 24 Kedd 8.00 - 13.00 óráig
4. December 1. Kedd 8.00- 19.00 óráig

Fontos, még hogy a környezetvédelem, és az egyszerűbb kezelés jegyében a szervezőktől azt kértem, hogy a matricát amit tavaly rá kellett ragasztani a zsákokra, azt idén ne kelljen, így az üres zsák átvételekor és az online igényléskor kell a lakcím és név adatokat megadni, és ezzel egyben az aláírással igazolják, hogy a ruhák ellenértékét az iskolának, vagy óvodának kívánják átruházni.
Nem az átvételkor, hanem a leadáskor kell jelezni , hogy melyik intézménynek kívánjuk adni. Ezt lehet több iskola/óvoda között megosztott formában is.
Intézmények akiknek lehet adományozni:
1, Györgyi Dénes Általános Iskola

2, Vörösberényi Általános Iskola

3, Kósa György Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

4, Magocskák Óvoda

5. Magyar-Angol Tannyelvű Gimnázium

Tudjuk-e mit kezdhetünk a már megunt és kinőtt, nem használt ruháinkkal?
GYŰJTSÖN AZ ISKOLÁKNAK ÉS AZ ÓVODÁNAK, SEGÍTSE A TEXTIL ÚJRAHASZNOSÍTÁST!
Hogyan működik?
1, Összegyűjti, kiválogatja a ruhákat, amire már nincs szüksége.
2,Igényli online rendszerben, illetve a megadott felvételi helyeken.
3, Átveszi a kért mennyiségű zsákot.
5, Megadott napokon és időpontban beviszi az átvételi pontra.
6. A ruhákat átveszik, elszállítják egy textilhasznosító üzembe viszik, osztályozzák, feldolgozzák, hasznosítják, bálázzák.
7, Az intézmény ahonnan elszállításra került, a feldolgozó cégtől szerződéssel, és számlára utalással megkapja az ellenértéket. A ruhák átvételi értéke: 50 Ft/kg
Ezeket tudjuk elfogadni begyűjtésre:
Női, férfi és gyerek ruhadarabok
Összepárosított cipők (ezeket kérjük cipőfűzőjüknél vagy más módon összekötni)
Kézitáskák
Sapkák, kalapok, sálak
Fehérnemű, zokni
Lepedő, függöny, törölköző

Ezeket NEM tudjuk elfogadni begyűjtéskor
Paplan, takaró, párna
Szőnyeg, fürdőszobai szőnyegek
Szakadt, lyukas, koszos, nedves darabok
Munkaruházat
Textil darabok, anyagdarabok
Nem kész ruhák
A fajtára és szezonra válogatott daraboknál fontossá válik azok minősége, tehát elsődleges helyüket újrahasználatban találják meg. Az ily módon nem használható darabok pedig géptisztító rongyként, ipari alapanyagként kerülnek újrahasznosításra.
FONTOS!!!!!!
A ZSÁKOKAT AZ IGÉNYELT MENNYISÉG SZERINT DARABRA ADJUK ÁT ÉS VESSZÜK VISSZA! TEHÁT KÉRJÜK, HOGY VIGYÁZZATOK RÁ, ÉS HOZZÁTOK VISSZA, MERT DARABRA EL KELL VELE SZÁMOLNUNK! ! KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!

Kérdés esetén: Földi Angéla 30-93-95-081