06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

NyelvÉSZ anyanyelvi verseny

A nyelvi fejtörők izgalmas terepasztala
Iskolánk ebben a tanévben is sok tehetséges, versenyezni szerető diákkal vett részt a felső tagozatosok NyelvÉSZ anyanyelvi tanulmányi versenyen. A több évtizedes hagyománnyal rendelkező, rangos, a gyerekek által kedvelt megmérettetésen a diákok kipróbálhatták anyanyelvi kreativitásukat, a nyelvi játékokban való jártasságukat. Bizonyságot tehettek nyelvi készségeikről, hogy közben még jobban megismerjék anyanyelvünk szépségét. A verseny célja már a felkészülés során is az igényes és helyes nyelvhasználat elsajátítása, a nyelv sokszínűségének megismertetése volt.
A versenyre 29 fő jelentkezett összesen az 5-8. évfolyamokból. Az iskolai fordulóból tizenketten jutottak a megyei döntőbe, ahol a 7. helyezést Kádár Janka, a 8. helyezést Marton Ildikó, a 9. helyezést Gábriel Anna, a 10. helyezést pedig Ács Gergő 8. osztályos tanulók érték el.
Gratulálunk nekik!