„Megzöldülök!” fotópályázat

Új beadási határidő: 2021. november 30.!

„Megzöldülök!” fotópályázat

A Balatonalmádi Kommunális és Szolgáltató Nonprofit Kft. idén második alkalommal hirdet szemléletformáló pályázatot a helyi diákok körében. A „Megzöldülök!” elnevezésű programsorozat tavaly egy rajzpályázattal vette kezdetét, mely a fiatalabb generációt szólította meg. Idén fotópályázattal szeretné a szolgáltató a tinédzser korosztályt ösztönözni a környezetvédelem fontosságára.

A „BalKom” fotópályázatot hirdet a szolgáltató területéhez tartozó általános iskolák felső tagozatos diákjai, illetve a középiskolások körében. A szolgáltató rendkívül fontosnak tartja, hogy a felnövekvő generáció számára jó példát mutasson a környezettudatos gondolkodás terén. A hulladékok megfelelő kezelése a legalapvetőbb teendő, melyet megtehetünk környezetük védelme érdekében. Ezért döntött úgy a „BalKom”, hogy évről évre egy zöld pályázat során igyekszik felhívni a figyelmet erre a nagyon fontos témára.

A szolgáltató az idei évben, csakúgy, mint tavaly is csatlakozni kíván akciótervével az Európai Hulladékcsökkentési Héthez. A 2021. november 20-28 között megrendezésre kerülő esemény idei jelmondata a „körforgásos közösség” avagy tegyünk közösen egy hulladékmentesebb Világért!

Pályázni az alábbiak szerint lehet:

Olyan fotókat várunk, amelyek a természet szépségét, értékét hangsúlyozzák, érzékeltetik a természettel való kapcsolatunkat. Lehet, akár természetfotó a környezetedről, Balatonról stb. Viszont, várunk sokkoló, figyelemfelkeltő, elgondolkodtató alkotásokat is. Nagyon fontos hogy, alkotásodat nevezd el. A cím legyen kreatív, frappáns, olyan, ami jellemzi a fotót vagy, amivel ki tudod fejezni tömören a mondanivalódat.

Technikai megkötések:

• A fotók felbontását, méretezését nem határozzuk meg, mivel a kreativitást és az ötletességet szeretnénk díjazni. Ugyanakkor fontos, hogy az elektronikus formában beküldött fotók jó minőségűek, nyomtatásra alkalmasak legyenek.
  • A fotókat JPG formátumban kérjük beküldeni.
  • A fájl neve a következő formátumot kövesse: pályázóneve_képcíme_korosztály

A fotópályázat nyereményei:

• A szakmai zsűri által kiválasztott első három helyezett fotó kinyomtatva kiállításra kerül Balatonalmádiban (helyszín megadása később).
  • Szintén a szakmai zsűri által kiválasztott első helyezett fotó készítője egy kerékpár tulajdonosa lesz!
  • A második, illetve harmadik helyezést elért pályázók ajándék utalvánnyal gazdagodnak.
  • Projektoros kivetítés alkalmával az összes fotó látható lesz az érdeklődők számára.
  • Minden egyes beérkezett fotó digitális kiállításra kerül az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretein belül a BalKom honlapján.

A pályázati időszak:

• 2021. október 15. – november 15.
  • A fotókat elektronikusan lehet beküldeni a Balkom honlapjára.

A leírásnak tartalmaznia kell az alábbiakat:

• a készítés időpontját,
  • a készítés helyszínét,
  • a kép címét,
  • az alkotó nevét,
  • az alkotó korát,
  • az alkotó iskolájának nevét

A díjazott alkotókat 2021. november 20-ig elektronikusan kiértesítjük!

A helyezettek a díjakat 2021. december 20-ig kapják meg!

A fotók 2021. november 20-28 között digitális kiállításra kerülnek a BalKom honlapján!