06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

Sikerek a megyei Bolyai csapatversenyen magyarból

Iskolánkban évek óta az egyik legnépszerűbb tanulmányi verseny a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny. A verseny célja, hogy segítse a diákokat abban, hogy közösen, összedolgozva oldjanak meg problémákat, átéljék az együtt gondolkodás örömét, és a logikus gondolkodás mellett készségeiket közvetlenül is bemutathassák diáktársaik előtt, eközben pedig összemérhessék tudásukat.
Ebben a tanévben az alsó tagozatból 6, a felső tagozatból 10 csapat vett részt a körzeti fordulóban. A legeredményesebben a 3. osztályból a Czuczor Julianna, Kishalmi Lili, Holéczy Júlia, Csapó Hanna összeállítású csapat szerepelt, akik 2. helyezést értek el a megyei döntőben.
A csapat felkészítő tanára Csécsi Zoltánné, Farkas Éva volt.
A felsősök közül 2 csapat jutott be az évfolyamán legjobban teljesítő 10 csapat közé a megyei fordulóban. Közülük a legeredményesebb az egyik 7. osztályos csapat lett. Gulyás Dorka, Kovács Flóra, Kővári Kincső és Bagó Petra 6. helyezést értek el a megyei versenyen.
A felső tagozatosok felkészítő tanára Völgyi Zsuzsa volt, aki tanári különdíjat kapott a verseny szervezőitől.
Gratulálunk csapatainknak, és további eredményes versenyzést, sok sikert kívánunk!