Idegennyelvi versenyeredmények

A közelmúltban iskolánk felső tagozatos tanulói Balatonfüreden, a Református Általános Iskolában vettek részt angol, illetve német nyelvi versenyeken.
A Frühlingsspaß & Osterhas’ elnevezésű német nyelvi vetélkedőn iskolánkat 7 tanuló képviselte két kategóriában: 5.-6. osztály: Golubkovics Márk, Horváth Csenge, Kovács Benedek. 7.-8. osztály: Bagó Petra, Gulyás Dorka, Tamás Endre, Kiss Luca.
A rendkívül színvonalas verseny előtt egy vidám színdarabot is megnézhettünk a füredi gyerekek előadásában német nyelven, utána következett a vetélkedő.
Ennek feladatai a következők voltak:
- rövid bemutatkozás
- memoriter előadása
- a megtanult szöveg előzetesen elkészített képi megjelenítésről néhány gondolat megosztása.
A verseny után vidám tojáskeresésre került sor az iskola udvarán.
Tanulóink nagyon szépen szerepeltek. Az öt iskolából összeállt népes mezőnyben Horváth Csenge és Gulyás Dorka kategóriájában 2. helyezést ért el, Golubkovics Márk pedig szerepléséért különdíjat kapott.
Felkészítő pedagógus: Varga Anikó.
A FUNtastic elnevezésű angol nyelvi verseny szintén a füredi intézményben került megrendezésre, ahova 16 csapat (64 tanuló) nevezett. Az 1. kategóriában 7 csapat, a másodikban pedig 9 vetélkedett egymással. Iskolánkból 2 csapattal indultunk a versenyen (5-6 -évfolyam és 7-8. évfolyam).
Írásbeli feladatsor kitöltésével kezdődött a megmérettetés, majd egy listening várt a gyerekekre. Ezután angol nyelven egy rövid bemutatkozást követően egy szituációt játszottak el.
A végeredmény nagyon szoros volt, tanulóink szépen helytálltak.

A résztvevő versenyzőink:
5-6. évfolyam:
Takács Petra
Varga Botond
Táborosi Attila
Petrik Lilla

7-8. évfolyam:
Varga Zsombor
Nagy Emma
Farkas Luca
Németh Flórián
Felkészítő tanárok: Geréd-Bakó Tünde, Győrffy-Kucserka Tímea.
Gratulálunk a versenyzőknek és felkészítő tanáraiknak!
Lehet, hogy egy kép erről: 8 ember, álló emberek és szabadtéri
Lehet, hogy egy kép erről: 5 ember, gyermek és álló emberek