Környezettudatosan az iskolába…

A Györgyi Dénes Általános Iskola minden évben kiemelt feladatának tekinti a gyermekek egészséges életmódra nevelését, amelynek egyik programeleme a szeptember 22-i fenntartható közlekedést szolgáló, valamint a mindennapi mozgást előtérbe helyező programja.
Iskolánk ebben az évben csatlakozott az Európai Mobilitási Hét városi rendezvényéhez, ahol aszfaltrajzokkal illusztrálhatták a gyermekek a gyalogos, valamint a kerékpáros közlekedéshez tartozó kresztáblákat és önállóan kitalált útbairányító tájékoztató táblákat.
Az iskola programjai alsó és felső tagozatos bontásban valósultak meg. Fontos feladatunknak tekintettük az új forgalmi rend alapos megismertetését, valamint balesetmentes használatát. Ezen felül játékos, interaktív közlekedési és sport feladatokat oldottak meg tanulóink. A felső tagozat kerékpáros és gyalogtúrával zárta az élménydús és játékos tanulást elősegítő tanítás nélküli munkanapot.
2023.09.26.