Zrínyi Matematika Verseny

2024. március 6-án került sor a Zrínyi Matematika Verseny vármegyei fordulójának 1 – 10. helyezettjei számára rendezett díjátadó ünnepségre Veszprémben a Kossuth Lajos Általános Iskolában.

Számos tanuló és felkészítő tanára kapott oklevelet, könyvjutalmat.

Iskolánkból 6 alsó tagozatos és 4 felső tagozatos tanuló vehetett át díjat.

A 2. b osztályból Lakatos Bernát 2. , Erdélyi Boróka 8. és Kovács Luca 10. helyen végzett. Felkészítő tanáruk Glöckl Eszter. A csapatversenyben 1. helyezettek lettek.

A 4. a osztályból Pék Bendegúz 1. , Kocsis Lara 10. helyen végzett. Felkészítő tanáruk Tóth Zsuzsanna. Csapatban, harmadikként Kovács Ábel a 4. b osztályos tanulóval együtt, szintén 1. helyen végeztek. Felkészítő tanáruk Mester Ferencné és Tóth Zsuzsanna.

Pék Bendegúz meghívást kapott az országos döntőbe.

Az 5. b osztályból Ther Dénes 9. helyen végzett. Felkészítő tanára Ézsiásné Szakonyi Márta.

A 6. b osztályból Jakus Kamilla 3. , Lippai-Nagy Dániel 7. lett. Felkészítő tanára Ézsiásné Szakonyi Márta.

A 7. b osztályból Hámori Zsófia 5. helyen végzett. Felkészítő tanára Ódorné Tóth Zsuzsanna.

Az általános iskolák közötti eredményességi rangsorban intézményünk az előkelő 2. helyezést érte el!

Gratulálunk a tanulóknak és a felkészítő pedagógusoknak