06 30 811 9218
8220 Balatonalmádi, Bajcsy-Zs. u. 30.

Körzeti úszás diákolimpia eredményei

Október 26 –án a balatonfűzfői Balaton Uszodában került megrendezésre az úszás diákolimpia körzeti versenye, melyet a Györgyi Dénes Általános Iskola tanulói az előző évekhez hasonlóan igen szép eredménnyel zártak.
Helyezések: 1. korcsoport: Kovács Enikő 50 m gyors 1. helyezés, 50 m hát 1. helyezés; Szabó Zsombor 50 m hát 4. helyezés, 50 m mell 6. helyezés; Fried Levente 50 m mell és 50 m gyors 3. helyezés; Kiss Csanád 50 m gyors és 50 m mell 4. helyezés.
2. korcsoport: Farkas Luca 50 m gyors és 50 m hát 3. helyezés; Göde Petra 50 m mell és 50 m hát 4. helyezés; Kiss Luca 50 m mell 2. helyezés, 50 m gyors 5. helyezés, Takács Ádám 50 m mell 2. helyezés, 50 m gyors 8. helyezés; Révész Ádám 50 m gyors 9. helyezés, 50 m mell 7. helyezés ;; Nagy Dávid Boldizsár 50 m mell és 50 m hát 6. helyezés.
A 2. korcsoportos lány gyorsváltó a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel (a csapat tagjai: Göde Petra, Farkas Luca, Kovács Enikő, Kiss Luca), míg a fiúk ezüstérmesek lettek (csapattagok: Nagy Dávid Boldizsár, Takács Ádám, Révész Ádám, Fried Levente).
A 3. korcsoportos fiúknál 100 m gyorsúszásban Csomai Dominik aranyérmet szerzett, Frey Barna a 6., míg Németh Levente a 8. lett. A lányok 100 m-es gyorsúszásában Negró Emese 1., Tamás Elina 2., Marton Ildikó 3., Tarnavölgyi Lili az 5. helyezést érte el. 100 m-es hátúszásban Csomai Dominik 1., Farkas Máté 3. lett, míg a lányoknál nagy „györgyis2 fölény alakult ki: Kovács Bori 1., Marton Ildikó 2., Tarnavölgyi Lili 3., Tamás Elina 4. helyen ért a célba. 50 m-es mellúszásban a fiúk versenyében Farkas Máté arany, Németh Levente bronzérmet szerzett. a lányok mellúszó számában Negró Emese 3., Kovács Bori 5. lett.
A 3. korcsoportos fiú (Farkas Máté, Csomai Dominik, Németh Levente, Frey Barna) és leány (Negro Emese, Tamás Elina, Marton Ildikó, Tarnavölgyi Lili) 4X50 m-es váltócsapataink tagjai egyaránt a dobogó legfelső fokára állhattak fel.
A legnagyobbak versenyében (4. korcsoport) Marton Dávid 100 m-es gyorsúszásban 1., míg 100 m-es mellúszásban 2. helyezett lett, Ikers Sámuel 100m-es mellúszásban aranyérmet, 100 m-es gyorsúszásban bronzérmet szerzett. Gyimóthy Olivér 100 m-es mellúszásban 5., 100 m-es gyorsúszásban 6. helyen zárt. Petkovics Bence gyorsúszásban és mellúszásban is 4., Molnár Szabolcs gyorsúszásban 5. helyen csapott célba.
A 4X50 m-es váltóversenyben a fiúk (Iker Sámuel, Marton Dávid, Molnár Szabolcs, Gyimóthy Olivér) ezüstérmet szerzett.
A megyei diákolimpiai döntőbe az egyéni versenyzők közül az 1-2. helyezettek, míg a váltóknál az 1. helyezett csapatok jutottak tovább.
Gratulálunk a versenyzőknek és hasonlóan szép eredményeket kívánunk a megyei döntőre!

A versenyen készült képek iskolánk facebook oldalán megtekinthetőek.